Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Poreske prijave i utvrđvanje poreza". Rad ima 12 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Ako tekst koji se nalazi ispod nije čitljiv (sadrži kukice, znakove pitanja ili nečitljive karaktere), molimo Vas, prijavite to ovde.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati ovde.
BEOGRADSKA POSLOVNA ŠKOLA
VISOKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA
SEMINARSKI RAD
Poreske prijave i utvrdjivanje poreza
Dr Miroslav Dinčić Boban Vasilić
3ER/0026/07
Beograd, januar 2010
Sadržaj
1. Uvod
Dakle, poreski sistem jedne zemlje nastaje kao rezultat kompromisa političkih snaga u društvu, potrebe za iznalažanjem novih izvora za finansiranje javnih rashoda i sl., i uglavnom nisu rezultat unapred određenog plana. Ukoliko jedna zemlja ima više nivoa vlasti (npr. federativna država koja u svom sastavu ima republike i autonomne pokrajine, zatim opštine), poreski sistem postaje složeniji, odnosno različitiji i može se desiti da ima veliki broj različitih poreskih oblika. U tom slučaju dolazi do izvesnog stepena neusklađenosti između pojedinih oblika poreza uvedenih od strane različitih nivoa vlasti. Ovaj problem se u velikoj meri razrešava tako što zakonodavac donosi sistemski zakon koji sadrži opšte odredbe o javnim prihodima, što je slučaj i sa našom zemljom. Složena državna zajednica, kakva je naša, zahteva poseban napor pri usklađivanju delovanja fiskalnog mehanizma na različitim nivoima vlasti. Poreska politika u našoj zemlji sprovodi se na principu fiskalnog federalizma. To praktično znači da se politika javnih prihoda i javnih rashoda, kao i politika poreza, definiše i sprovodi na više nivoa vlasti, kao što je federacija, republika, autonomna pokrajina, grad i opština. Način utvrđivanja poreza i podnošenja poreske prijave ćemo videti u tekstu koji sledi.
2. Pojam poreske prijave
Poreska prijava predstavlja izveštaj poreskog obveznika Poreskoj upravi o ostvarenim prihodima, izvršenim rashodima, dobiti, imovini, prometu dobara i usluga i drugim transakcijama od značaja za utvrđivanje poreza. Poreska prijava podnosi se na obrascu, koji propisuje ministar, uz koji se prilažu odgovarajući dokazi.Poreski obveznik je dužan da lično potpiše poresku prijavu, osim ako je drukčije uređeno poreskim propisom. Poreska prijava se podnosi u roku propisanom poreskim zakonom Poreskoj upravi u mestu u kojem je podneta prijava za registraciju, osim ako je poreskim zakonom drukčije uređeno.
1) direktne metode,
2) indirektne metode,
3) službene metode i
4) parifikacije
1) kada poreski obveznik nije podneo poresku prijavu, iako je bio dužan da to učini;
2) kada je poreski obveznik podneo poresku prijavu, ali poreski organ smatra da su podaci neverodostojni, i
3) kada ni poreski obveznik, ni treće lice nisu bili obavezni da dostave podatke za utvrđivanje poreske obaveze.
...............................NAMERNO UKLONJEN DEO TEKSTA.................................
...
-------------------- CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU.---------------------
MOŽETE NAS KONTAKTIRATI NA E-MAIL:
maturski.org Besplatni seminarski Maturski Diplomski Maturalni SEMINARSKI RAD , seminarski radovi download, seminarski rad besplatno, www.maturski.org, Samo besplatni seminarski radovi, Seminarski rad bez placanja, naknada, sms-a, uslovljavanja.. proverite!